בעידן החדשנות הדיגיטלית, השעונים החכמים הם אביזר מדהים לשיפור איכות החיים. הם כמובן שעונים לכל דבר ועניין ובנוסף הם גם משמשים כהרחבה של הסמארטפונים שלנו, ושומרים אותנו מחוברים בדרכים הנוחות ביותר. נציג את דגמים המובילים והכי חשוב איך זה מתממשק לטלפון הנייד בטכנולגיית איסים ואיזה חברות מאפשרות חיבור ל-eSIM בישראל.

היתרונות של שעונים חכמים

1. נוחות בדרכים: שעונים חכמים שומרים אותך מחובר עם התראות, שיחות והודעות ללא צורך לשלוף את הטלפון שלך. זה שימושי במיוחד במצבים שבהם נשיאת טלפון אינה מעשית.

2. מעקב אחר כושר: רוב השעונים החכמים מגיעים עם יכולות מעקב אחר בריאות וכושר. הם יכולים לעקוב אחר קצב הלב, הצעדים, איכות השינה ואפילו רמות הלחץ, ולעודד אורח חיים בריא יותר.

3. ניווט ונסיעות: עם פונקציונליות GPS, שעונים חכמים יכולים לספק הנחיות ישירות על פרק היד שלך, מה שמקל על הניווט מבלי לבדוק כל הזמן את הטלפון שלך.

דגמי שעונים חכמים מובילים

 7 Apple Watch Series

 מוביל בשוק השעונים החכמים, מציע מסך רחב, תכונות מעקב בריאות מקיפות ושילוב חלק עם מכשירי iOS.

Samsung Galaxy Watch 4

ידוע בעיצוב המלוטש ובניטור הבריאות המפורט שלו, ה-Galaxy Watch 4 הוא מתחרה חזק, במיוחד עבור משתמשי אנדרואיד.

Garmin Forerunner 945

Garmin Forerunner 945, המועדף על ספורטאים, מציע תכונות כושר נרחבות, חיי סוללה ארוכים ועמידות חזקה.

מחירי חבילות eSIM לשעון חכם בארץ

מתחבר ל-eSIM בישראל?

בארץ ישנו מצב מאוד מוזר (נכון לינואר 2024) שבו חברות הסלולר הגדולות כמו פרטנר, פלאפון וסלקום, לא מאפשרות חיבור של חבילות תקשורת לנייד בטכנולוגית איסים. עם זאת, הן כן מאפשרות חיבור של איסים לשעון חכם כהרחבה למנוי קיים שיש לו סים פלסטיק רגיל. לעומת זאת, יש חברות ישראליות (ויקום, סקי-קול, נפטוקום ופלאן-בי) אשר מספקות חיבור של חבילות איסים בארץ לטלפון ניידים לא מאפשרות חיבור לשעון חכם.

החברות הגדולות לא נכנסו לתחום האיסים בארץ מסיבות שהן מרוויחות הרבה יותר כסף במודל הקיים (ממכירת טלפונים ניידים נעולים וחבילות גלישה לחו"ל). מה שזה אומר בפועל, זה שאם יש לך טלפון חכם עם כרטיס סים רגיל + שעון חכם ואתה מנוי באחת החברות הגדולות, אין בעיה לעשות חיבור eSIM לשעון חכם. אולם, אם יש לך טלפון כגון אייפון 14 ו – 15 (ללא אופציה של חיבור עם כרטיס סים) או טלפון תומך ואתה מעוניין להתחבר בטכנולוגית איסים – לא תוכל לעשות הרחבה לחיבור לשעון חכם.

מחירי חבילות eSIM לשעון חכם בארץ

העלות של תוכניות eSIM בישראל משתנה. העלויות עומודת על בין 15 ל- 20 שקל בחודש. לדוגמה, פרטנר מציעה תוכנית בסביבות ₪20 לחודש, לספק נתונים בסיסיים ושירותי שיחות. 

שלבים לחיבור:

 

1.בדיקת תאימות: בידקו אם השעון החכם שלכם תומך ב-eSIM ואם הספק הסלולרי מציע שירותי eSIM עבור שעונים חכמים.

2. הפעלה: צרו קשר עם הספק  (פרטנר, סלקום או פלאפון) כדי להפעיל תוכנית eSIM. זה בדרך כלל כרוך בקוד QR שסורקים עם הטלפון החכם כדי להגדיר את ה-eSIM.

3. שיוך עם הטלפון שלכם: לאחר שה-eSIM פעיל, התאימו את השעון החכם שלכם לסמארטפון  כדי לסנכרן נתונים ולנהל הגדרות.

4. תהנו מקישוריות חלקה: עם eSIM, השעון החכם שלכם יכול לבצע שיחות באופן עצמאי, לשלוח הודעות טקסט ולהשתמש בנתונים מבלי להיות קשור לסמארטפון.