בעוד שלפני שנה eSIM לחו"ל היה אופציה איזוטרית שלא כולם ידעו עליה, היום מדובר באחד החידושים הטכנולוגיים הפופולאריים ביותר בקרב מטיילים (ולא רק). שימוש בכרטיסי eSIM בחו"ל הוא קל ונוח יותר מאופציות גלישה אחרות, אבל יש כמה דברים שכדאי לדעת, שיעזרו לכם למקסם את חוויית הגלישה כשאתם מטיילים בחו"ל. אז מה חייבים לדעת לפני שטסים, איך משתמשים בחבילה בצורה חכמה ואיך אפשר לחסוך בכסף? הנה כמה טיפים שאספנו עבורכם.

 

WiFi במקום בחבילת ה-eSIM שלכם: מתי ולמה

למרות שיש לכם חבילת גלישה מהירה ובטוחה במכשיר הנייד, יש דברים מסוימים שכדאי לשמור ל-WiFi.

מומלץ לשמור פעולות כבדות כמו הורדת קבצים, עדכוני תוכנה ואפליקציה או סטרימינג של סרטים באיכות גבוהה לזמנים בהם אתם יכולים לגלוש על WiFi מקומי. זה יעזור לכם לחסוך בנפח גלישה, ולרוב לא מדובר בפעולות דחופות שתהיו חייבים לבצע כשתהיו בחוץ. ניתן למצוא WiFi לא רק במקום הלינה שלכם, אלא גם במקומות ציבוריים כגון בתי קפה, מסעדות ולעיתים גם פארקים ציבוריים. קחו בחשבון ש-WiFi ציבורי עלול להיות גם מסוכן מבחינה אבטחתית. כדאי תמיד לבדוק שמדובר ברשת מאובטחת ורשמית של המקום בו אתם נמצאים. אם יש ספק, תוותרו על ה-WiFi ותגלשו על ה-eSIM שלכם.

בדקו את מצב החבילה במהלך הנסיעה

כדאי לבדוק באופן קבוע את מצב החבילה שלכם. ככל שתדעו כמה דאטה נשאר לכם לבזבז, תדעו להתנהג בצורה שקולה יותר עם החבילה. רוב חברות ה-eSIM מציעות אפליקציה שבה ניתן להתעדכן במצב החבילה, ולחילופין, אפשר לבדוק את מצב הנתונים באתר הרלוונטי.

בחרו בחבילת ה-eSIM הנכונה ביותר לנסיעה

קחו בחשבון פרמטרים כמו צרכי גלישה, זמן, לוקיישן וכמות נוסעים. אם אתם נוסעים לכמה ימים ומתכננים להשתמש במכשיר הנייד בעיקר בשביל התמצאות במרחב ועוד כמה דברים קטנים, כדאי ללכת על אחת החבילות הקטנות יותר. מלבד בדיקה של כמה ג'יגה בייט תקבלו בכל חבילה, אל תפספסו גם את משך החבילה מרגע הפעלתה. אם תקנו חבילה גדולה מדי, עלול לקרות מצב שבו לא תספיקו לנצל אותה עד סופה.

עוד שיקול חשוב הוא בחירה בין חבילה ליעד ספציפי לבין חבילה אזורית. הרבה חברות מציעות כרטיסי eSIM אזוריים אשר מכסים מספר מדינות שכנות. בנוסף, תוכלו לרכוש גם חבילות גלובאליות שמכסות כמות נכבדת של יעדים. חבילות מסוג כזה מתאימות לטיולים ארוכים ולאנשים שטסים לנסיעות עבודה תכופות.

 

eSIM ל-חו"ל

 

חבילות גלישה ושיחות

בנסיעות מסוימות תרצו שתהיה לכם חבילת שיחות בנוסף לחבילת גלישה. חבילות חו"ל של חברות מקומיות מייקרות את העניינים משמעותית, שתי חברות שמציעות חבילות משתלמות של גלישה עם שיחות הן חברת Airalo וחברת Wifly. חברת AIRALO מציעה חבילות גלובליות עם שיחות ואסמסים, החל מ-$15 לחבילות של 10 דקות שיחה, עשרה אסמסים וג'יגה אחד לגלישה ועד $90 ל-200 דקות שיחה, 200 אסמסים ו-20 ג'יגה בייט. קבלו 15% הנחה ברכישה עם קוד הקופון שלנו. חברת WIFLY מציעה גם כן מגוון חבילות גלישה ושיחה. תוכלו לקבל 20% הנחה בעזרת הקופון שלנו.

שיחות VoIP

אם לא רכשתם חבילת שיחות, תוכלו להשתמש בשירותי VoIP על מנת לדבר בטלפון דרך שירותי ה-WiFi. מדובר בצורת תקשורת מבוססת אינטרנט שמתבצעת באפליקציות כמו סקייפ, וואטסאפ, או זום.